FORUM im.BUCKA WILLIAMSA

FORUM im.BUCKA WILLIAMSA


#46 2013-06-27 18:07:25

 LaMarcus

Administrator

1674982
Skąd: OPOLE
Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 161
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Teraz króluje temat draftu a ja chciałem zapytac jak tam wygląda praca nad stroną o PTB

Offline

 

#47 2013-06-27 21:37:30

Daxii

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-05
Posty: 23
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Powiem tak. Wszystko wyglądało dobrze na papierze, do momentu kiedy nie wsadziłem testowego wyglądu na stronę. Tam wszystko się pomieszało. Może to wina tego, że zbyt nowe oprogramowanie, jak na ten szablon jest (myślałem, że 3.1 odczyta 2.5 ale cóż), więc spróbuję wgrać to starsze i sprawdzić. Jeśli nie, jeszcze jedna zmiana oprogramowania i następne trochę zabawy z wyglądem. Sama treść itd. to już, można powiedzieć, pikuś. Podsumowując, czeka mnie pewnie jeszcze trochę pracy, choć nie obiecuję powalających efektów, jednak myślę, że przed pierwszym meczem Regular Season 2013-14 się spokojnie wyrobię ze wszystkim.

Offline

 

#48 2013-06-27 23:51:31

 LaMarcus

Administrator

1674982
Skąd: OPOLE
Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 161
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

No to życze powodzenia i  trzymam kciuki

Offline

 

#49 2013-10-03 23:02:40

ptbcity

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-26
Posty: 23
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

W oczekiwaniu na stronę mam pewną alternatywę. Otóż, prowadzę (za dużo powiedziane, ale niech będzie) bloga o Blazers. Trochę się zakurzył, bo ostatni wpis jest sprzed ponad trzech miesięcy, ale to wynika a) z mojego lenistwa b) braku czasu c) nie wierzyłem, że ktoś może tam wejść i cokolwiek przeczytać, a to bardzo podcina skrzydła. Wczoraj postanowiłem to rozruszać na nowo i tym razem mam nieco większe ambicje niż jeden wpis na kilka tygodni. Planuje zacząć w przyszłym tygodniu ewentualnie za dwa. I tutaj moje pytanie: czy jest ktoś chętny do współpracy? Zanim wszyscy się zgłoszą krótka pisanka jak to sobie wyobrażam.

1. Zmiana nazwy z niezbyt przemyślanego ptbcity na jailblazers. Blog jest na platformie google-Blogspot i bardzo ciężko trafić na przemyślaną, chwytliwą i co najważniejsze prostą nazwę, która nie jest zarejestrowana. Udało się z powyższą i myślę, że będzie ok.

2. Szata graficzna. To nie jest najbardziej istotny czynnik, ale też nie chce żeby to wyglądało jak w 2001. Dominują czerwień i czerń, być może troszkę przeszkadza biała czcionka na czarnym tle, ale to jest kwestia do dogadania. Tło w postaci Rose Garden (Moda Center...) również nie jest nie do wymiany. Na koniec nagłówek. Tu prośba do potencjalnych grafików. Coś na takiej zasadzie tylko z obecnymi mordkami.

Spoiler:

http://cdn.iamatrailblazersfan.com/r3/trailblazers/img/ntnd2012/players-splash.jpg

3. FB i Twitter. Dwa potężne narzędzia do reklamy. Na blogu już jest podany mój twitter, ale ja bardzo rzadko się udzielam, więc proponuję stworzenie profilu ogólnego, do którego każdy z "redaktorów" będzie miał dostęp. Wyobrażam to sobie jako mniej formalny polski odpowiednik oficjalnego konta PTB. Co do Facebooka to chyba nie ma sensu tworzyć nowego fanpage'u skoro jest ten https://www.facebook.com/PortlandTrailBlazersPoland. Prowadzi go chyba ktoś z forum więc mam nadzieję, że nie będzie problemu się dogadać. Również odnośnik do forum musi się pojawić na blogu.

4. Rzecz najważniejsza. Treść. Podział obowiązków będzie miał sens kiedy uzbiera się kilka osób. Póki co chciałbym wstępnie wprowadzić coś na zasadzie "chcesz to pisz". Chętnym podam maila, albo wyśle passy i do 30 października każdy będzie mógł przysłać/wpisać dowolną ilość tekstu. Newsy, plotki, historia Blazers, analizy, przewidywania, publicystyka wszystko co chcecie, żeby na dużej prędkości wjechać w nowy sezon. Na razie jedynym wymogiem jest ciekawy tekst. Jednak na początek proponuję coś a'la 5 na 5. Podsumujemy offseason i podamy nasze przewidywania co do przyszłych rozgrywek lub coś w tym stylu. Również chciałbym żeby ten format był na blogu regularny np. co dwa tygodnie, może częściej, niekoniecznie o Blazers, ale to zostawmy na przyszłość.

Patrząc na polskie portale Heat, Nets, Celtics, widać, że zdecydowanie da się zrobić fajną strefę dla kibiców danego teamu. Jednak żeby to miało ręce i nogi potrzebne jest więcej osób, które przez jakiś czas będą za to odpowiedzialne. Na dzień dzisiejszy mamy blog, być może za kilka dni stronę, więc warto spróbować, szczególnie, że w Portland będzie to najciekawszy sezon od kilku lat.

Zgłoszenia piszcie na PW, a pomysły w tym wątku. Na wszystko jestem otwarty.

Aha, co do strony. Nie widzę sensu w istnieniu dwóch rywalizujących ze sobą witryn o Blazers, bo to porostu byłoby głupie. W przypadku powstanie portalu, proponuję migrację z bloga na stronę. Wszystko to, tylko i wyłącznie, za zgodą twórcy. Jeżeli strona miałaby wyglądać jak polskie site'y Celtics, Heat, Nets, to byłbym wstanie rozmawiać na temat pieniążków na hosting czy layout.

Offline

 

#50 2013-10-08 12:26:19

ptbcity

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-26
Posty: 23
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwynajme koparke kraków