FORUM im.BUCKA WILLIAMSA

FORUM im.BUCKA WILLIAMSA


#1 2013-05-05 21:15:02

Daxii

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-05
Posty: 23
Punktów :   

Propozycja nader sprytna

Tu być może zacznie się historia. Jako fan Blazers przeglądam sobie internet w poszukiwaniu jakiejś polskiej strony o tematyce tego klubu. Szukam, szukam, nic. Nagle...Jest! Znalazłem! www.blazers.e-nba.pl. Pierwsze spojrzenie na... Na co właśnie, jak nie ma tam żadnych newsów? Liderzy drużyny: Punkty - Roy, Zbiórki - Roy, Asysty - Roy, Bloki - Oden. Tabela zatrzymana na połowie sezonu 2009/10. Skrótem - strona nieaktualna. Jako, że nic innego nigdy nie widziałem, uznaję, że nie istnieje polska strona Portland Trail Blazers. Ale chwila... Przecież ja zaczynam przygodę z HTML-em itd., może bym tak... A nie, sam nie dam rady. Tysiąc myśli w sekundę i ta jedna właściwa. Ludzie, istnieje przecież forum. Co prawda mało się rusza, ale są tam ludzie. Tak, myślę, że udałoby się kogoś zebrać, żeby tworzyć. Wpisuję www.blazers.pun.pl w pasek adresu i wchodzę na forum. Szybka rejestracja, klik na 'UWAGI I PROPOZYCJE', 'Nowy temat'. Co by tu napisać. Już wiem, 'Tu być może zacznie się historia.'...

To tak tytułem wstępu, który właściwie jest bardziej rozwinięty niż wszystko inne w tym poście. Jak da się z niego wywnioskować, jestem fanem Blazers i chciałbym założyć polską stronę o tematyce naszego klubu. Brak mi jedynie ludzi, którzy mogliby mi pomóc w prowadzeniu takowej. Wiecie, newsy, jakieś artykuły, statystyki, głównie tego typu sprawy. Dlatego zwracam się do swoich 'braci w wierze'. Damy radę uzbierać tę garstkę osób i uruchomić jakiś projekt, czy lepiej sobie darować? Jeszcze taka ciekawostka, szukałem powierzchownie po internecie polskich stron wszystkich drużyn NBA. Aktualnych polskich stron w Polsce nie mają takie drużyny jak: Cleveland Cavaliers, Milwaukee Bucks, Atlanta Hawks, Charlotte Bobcats, Washington Wizards, Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies, Denver Nuggets, Golden State Warriors, Los Angeles Clippers, Phoenix Suns (tu zdziwienie, jest przecież Marcin Gortat), Sacramento Kings i oczywiście Portland Trail Blazers. Fajnie byłoby pokazać, że ten klub ma w Polsce ludzi bardziej zdeterminowanych, niż tacy Mavericks, Grizzlies, Warriors, czy Clippers. Więc jeszcze raz na zakończenie, pytanie ode mnie. Czy zebrałoby się tu kilka chętnych do pracy osób, z którymi można stworzyć fajny team i działać 'w służbie' Blazers?

Offline

 

#2 2013-05-07 23:48:22

pdxpl

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-03
Posty: 238
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

idea wielce sluszna i pozadana. deklaruje wstepna pomoc choc nie wiem czy mam wystarczjace kompetencje. wieloletnia milosc do Blazers moze nie wystarczyc. Ale sprobowac moge;)

Offline

 

#3 2013-05-08 09:29:03

Behemot

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 416
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Były jeszcze co najmniej dwie strony o Blazers:
http://trailblazers.blox.pl/html
http://trailblazers.bloog.pl/

Niestety jedna umarła szybciej niż się zorientowałem, że działa, a druga chwilę po tym. Główny problem z takimi stronami to dotrzeć do odpowiednich osób. Podobnie jest zresztą z naszym forum, choć jak się domyślam dużo więcej osób je czyta niż się na nim udziela (a szkoda!). Pomógłby równoległy profil strony na fb.

Ja zapewne parę razy bym coś skrobnął, ale byłoby to sporadycznie i kompletnie nieregularnie, bo nadmiarem czasu nie grzeszę.

Swoją drogą gdyby udało Ci się dotrzeć do autorów tamtych blogów to może byliby zainteresowani pociągnięciem czegoś wspólnie (każdy z nich prowadziła chyba jedna osoba i stąd zapewne ich krótki żywot).

Ostatnio edytowany przez Behemot (2013-05-08 09:33:32)


"If given the choice between Star Trek and Star Wars, I would prefer "neither." Gerald Wallace

Offline

 

#4 2013-05-08 12:00:27

Daxii

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-05
Posty: 23
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Właśnie stron w formie blogów nie liczyłem, bo praktycznie wszystkie są już dawno po działalności. Z kontaktem z tymi ludźmi może być o tyle trudno, że w bloogu nie ma podanego autora bloga (ale skoro jest tam news o forum i o tym że to JEGO pierwsze forum, to myślę, że go znacie), a w bloxie autor to 'hubertjamrozikgo52', po wpisaniu 'Hubert Jamrozik' na Facebooku wyskoczył mi tylko jakiś około 14-letni chłopak, ten był po maturach, więc to nie autor, a w jego profilu na blogu nie ma takiego czegoś jak 'kontakt'. Spróbowałem na nk, gościa znalazłem, to w stu procentach ten, tylko, że jego ostatnia aktywność tam jest z daty wcześniejszej niż to na blogu. Tak samo po wpisaniu tego w Google nie wyskoczyło mi nic więcej jak ten blog. Także jest to kwestia znalezienia jednego autora dzięki wam.

Ogółem dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie tym tematem. Co do tego, o czym mówi pdxpl, doświadczenie właśnie w ten sposób się nabywa. Najważniejsze żeby nie było tak, że news będzie się składał z 3 linijek tekstu, ani żeby nie był napisany tak, jakby pisał go ktoś zupełnie nie mający pojęcia o języku polskim. W kwestii tego co mówi Behemot, czyli dotarcia do czytelników, profil na Facebooku można uruchomić śmiało. Myślę, że dałoby się załatwić też reklamy na stronach innych drużyn, a także na stronach typu www.enbiej.pl i innych traktujących o NBA właśnie. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Offline

 

#5 2013-05-08 13:34:48

Behemot

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 416
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

"Szefunio", bo o nim mowa od jakiegoś czasu zaginął i nie udzielał się nawet na naszym poprzednim forum na gofu, więc raczej go nie odnajdziemy (chyba że tu wpada).


"If given the choice between Star Trek and Star Wars, I would prefer "neither." Gerald Wallace

Offline

 

#6 2013-05-08 14:48:59

pdxpl

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-03
Posty: 238
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Hubert Jamrozik jest aktywny na twitterze.

Offline

 

#7 2013-05-08 16:36:57

Daxii

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-05
Posty: 23
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

W takim wypadku Szefunia raczej nie złapiemy, chyba że wszystko czyta i sam się zgłosi. Twittera nie używam, chyba nawet konto usunąłem, więc nie pomyślałem żeby tam sprawdzić. Rzeczywiście Hubert Jamrozik wydaje się być aktywny. Ma ktoś konto na twitterze, żeby móc nawiązać z nim kontakt?

Offline

 

#8 2013-05-08 23:29:57

pdxpl

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-03
Posty: 238
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

ja jestem na twitterze. moge nawiazac z nim kontakt. najlepiej gdybys podal mu jakis swoj priv.

Offline

 

#9 2013-05-09 08:03:59

 LaMarcus

Administrator

1674982
Skąd: OPOLE
Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 161
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Daxii witam na naszym skromnym forum .Ten pomysł z założeniem stronki o Portland to swietny pomysł,ale ja niestety nie pomoge.Ostatnio bardzo rzadko tu zaglądam a i nie znam sie na tym.
Życze jednak powodzenia myslę że znajdą się "dobre dusze" chetne do pomocy.

Offline

 

#10 2013-05-09 08:42:57

Daxii

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-05
Posty: 23
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

pdxpl, myślę, że najłatwiej będzie mnie złapać albo na tym forum, albo drogą mailową (dawidekss@hotmail.com). Lamarcus, dzięki za zainteresowanie. Mam tylko pytanie, czy jako administrator dałbyś radę nadać forum bardziej 'Portlandowy' wygląd? Bo myślę, że na takowej stronie link do forum nie zaszkodzi.

Offline

 

#11 2013-05-09 23:59:21

HBJ

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-09
Posty: 14
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Z tej strony Hubert, fajnie patrzeć że jest w Polsce jeszcze paru fanow Blazers. Apropo strony to dołożyłbym coś chętnie od siebie. Nie kontynuowałem swojego dzieła, brak czasu i sam bym nie dał rady pisać newsów.  Pomysł założenia strony jest naprawde dobry:)

Offline

 

#12 2013-05-10 07:26:35

Daxii

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-05
Posty: 23
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

HBJ, w takim razie witamy na naszym niewielkim pokładzie. Zawsze dobrze mieć kogoś z doświadczeniem w tej sprawie. Mamy więc 3 osoby, jeśli nic się nie zmieniło, także można już całkiem poważnie myśleć nad stroną. I widzę, że zaszły zmiany w wyglądzie forum, teraz wygląda lepiej. Brawo Lamarcus.

Offline

 

#13 2013-05-10 14:06:28

Behemot

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 416
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Daxii, no może jest teraz ładniej i bardziej "flashy", ale jednak to jest dużo mniej czytelne niż poprzednia wersja (np. trzeba się wpatrywać czy jest jakiś nowy post, kiedyś był dobrze widoczny znacznik w głównym menu). Ja szczerze mówiąc wolałem tak jak było. Nie wiem jak inni, może wszyscy poza mną wolą tą nową wersję.


"If given the choice between Star Trek and Star Wars, I would prefer "neither." Gerald Wallace

Offline

 

#14 2013-05-10 15:28:01

 LaMarcus

Administrator

1674982
Skąd: OPOLE
Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 161
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Starałem się nadać naszemu forum kolory naszej drużyny , wiem że nie było to za bardzo przejrzyste ale nie dogodze wszystkim.
Niech inni się wypowiedzą .

Offline

 

#15 2013-05-10 15:41:00

Daxii

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-05
Posty: 23
Punktów :   

Re: Propozycja nader sprytna

Behemot, przecież jest czerwony kwadracik tam, gdzie jest nowy post. Lamarcus, nie ma możliwości samodzielnej edycji szablonu? Można by było np. tę kropkę, jak i czerwony tekst nieco jaśniejsze zrobić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwodomierze wrocław wynajmę koparkę